Вітаю Вас Гість!
Субота, 2024-03-30, 6:34 AM
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 2
  • «
  • 1
  • 2
Модератор форуму: Vladik_Kohne  
Мистецький форум » Богема » Розмови під кальян » Чи існує українське мистецтво? (Чи сучасне укр. м-во відоме за кордонами країни?)
Чи існує українське мистецтво?
СхіднякДата: Субота, 2008-12-20, 1:14 AM | Повідомлення # 16
Шанувальник мистецтва
Група: Проверенные
Повідомлень: 53
Репутація: 0
Статус: Offline
У 2008 році побачила світ книга Людмили Огнєвої "Перлини українського монументального мистецтва на Донеччині".

Автор займається дослідженням народної творчості, сприяє відродженню народних промислів на Донеччині, збереженню творчого доробку відомих майстрів України.

Минулого року Людмила Огнєва стала лауреатом конкурсу "Жінка Донбасу - 2007" у номінації "Ініциатива року" - за проведення у Донецьку низки заходів відповідно до програми Союзу Українок "Україна на новому шляху".

Останнім часом у Донецьку були надруковані її книги: "Ліниві орнаменти" (2000), "Вишивані речі дорослим і малечі" (2003), "Алла! Алла! Алілуя!" (2007), чекають на вихід книги: "Сторінки історії України у вишивці" та "Музика на полотні".

Quote (Bullet)
відійшли від теми настільки далеко, що точно - українського мистецтва не існує... Бо навіть говорити про нього - не вмієте.

У книжці "Перлини українського монументального мистецтва на Донеччині" розповідається про твори монументального мистецтва, які створила група художників-однодумців з різних міст України, котрі працювали в Донецьку і Маріуполі в 1965-67 роках. Мова йде про комплекс мозаїчних панно на стінах донецької школи №5, панно «Жінка-птаха» з крамниці «Рубін», панно в маріупольському ресторані «Україна». Розкриті зміст цих творів та мистецька концепція Григорія Синиці, за якою їх створювали. Віктор Зарецький, Галина Зубченко, Алла Горська, Генадій Марченко і Григорій Синиця були творцями національного напрямку в українському монументальному мистецтві. З ними на окремих етапах працювали Олександр Коровай, Іван Кулик, Василь Парахін, Григорій Пришедько, Борис Плаксій, Надія Світлична.
Книжка розрахована на тих, хто цікавиться історією рідного краю та України.

У книзі наведено цікавий лист Опанаса Заливахи до Алли Горської, але він досить великий, тому я утримався від повного цитування... Може колись наберусь терпіння набрати, там є цікаві думку щодо національного мислення художника.


Показувати можна тільки зрячим.
Співати пісню - тільки тим, хто чує.
Даруй себе тому, хто буде вдячним,
Хто розуміє, любить і цінує._______ Омар Хайям (http://ukrart.lviv.ua/)
 
vorokhta-mДата: Неділя, 2008-12-21, 4:57 PM | Повідомлення # 17
Гість
Група: Пользователи
Повідомлень: 2
Репутація: 0
Статус: Offline
Українське мистецтво ще існує, але боюся що лишилося йому недовго...
 
СхіднякДата: Понеділок, 2008-12-22, 11:41 PM | Повідомлення # 18
Шанувальник мистецтва
Група: Проверенные
Повідомлень: 53
Репутація: 0
Статус: Offline
Вчора мені показали цікаву книгу

«Історія в малюнках», створена молодим та завзятим художником і рок-музикантом Юрком Журавлем, є природною формою книжки на історичну тематику, в якій сухі історичні факти набувають емоційного забарвлення, видатні постаті перетворюються на привабливих особистостей з їхніми чеснотами та вадами, події стають зрозумілішими та цікавішими.

«Вималюваний» ним плин життя гетьмана Івана Мазепи нікого не залишить байдужим.

На сторінках цього видання віддзеркалені дитячі захоплення Мазепи-хлопця та сміливі мрії Мазепи-юнака, несподівано драматичні події та «подарунки долі» в житті героя, трагізм ситуації та безвихідь, що постали перед ним наприкінці життя.

А надія на краще майбутнє цілого народу втілена в образі ще одного персонажа - маленького козака, який рішуче виступає на захист своєї землі...
Щиро сподіваюся, що ця книжка знайде відгук у сучасних українських школярів та їхніх батьків, бо наша історія варта того, щоб бути яскраво представленою.

Так пише у передмові до книжки ОЛЬГА КОВАЛЕВСЬКА, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України Національної Академії наук України, науковий консультант книги.

Нам, мешканцям віртуального простору всесвітньої Мережі, найцікавіше те, що існує сайт громадського руху "Не будь байдужим" www.nbb.com.ua


Показувати можна тільки зрячим.
Співати пісню - тільки тим, хто чує.
Даруй себе тому, хто буде вдячним,
Хто розуміє, любить і цінує._______ Омар Хайям (http://ukrart.lviv.ua/)
 
BulletДата: П`ятниця, 2008-12-26, 3:02 PM | Повідомлення # 19
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
Східняк, я довго думала, що ви хотіли сказати про мистецтво останнім вашим дописом, та видно , я дуже тупа. Бо ніяк не розумію.
І за п.Огнєву я теж щиро рада. Добре, що є ще люди, яким щось потрібно.
Та це ніяк не стосується теми. Ви, певно, просто не розумієте, про що мова.
І розсусолювати вам я того не буду, бо не бачу сенсу.
... Зарецький... Та ви ще б Нарбута згадали. Розмова ж від початку велась про сьогоденність, а не бозна які часи.
На мою думку, не існує сучасної української школи, такої, щоб рука митця була ототожнена з чимось, розумієте, Східняк? Не уявляю, як вам це пояснити. Та мабуть і не треба пояснювати, вам так приємно самому з собою тут розмовляти smile


 
ognevaДата: Неділя, 2008-12-28, 11:51 PM | Повідомлення # 20
Шанувальник мистецтва
Група: Пользователи
Повідомлень: 24
Репутація: 0
Статус: Offline
Добрий день.
Східняк, я б могла Вам відправити ел.поштою той лист О. Заливахи, або вставити сама. Але не відчула зацікавленності.

Майстер. Нарбут, Зарецький залишили свій слід у мистецтві. Їхні імена увійшли в історію. Не випадково молодим здібним художникам надається премія ім Віктора Зарецького.

Тим, хто не вірить в існування укр. мистецтва
У Донецьку у худ. музеї відкрилася виставка "Український натюрморт. ХХ ст." Це - вибух.
У Києві в літ. музеї відкрилась виставка Олександра Ковальчука з Вінниці. Ми бачили його твори у нас в Донецьку.

Відвідайте хоч би ці дві виставки.

 
BulletДата: Вівторок, 2009-01-20, 9:57 AM | Повідомлення # 21
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
ogneva, у мене досі враження, що тема відкрита для розмови з самим собою.

Українське мистецтво, на мою думку, заразх існує на рівні музеїв міського масштабу. Ну хіба знає хтось Олександра Ковальчука в Европі? Хто був представлений Україної на минулорічному бієнале в Берліні? От я про що, а ви мені про Нарбута.
та йолки ...


 
tursДата: Четвер, 2015-12-24, 8:20 PM | Повідомлення # 22
Гість
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
Шановний авторе. Я племінник Григорія Пришедько. Мене дуже неприємно вразило ось це
Цитата
У книжці "Перлини українського монументального мистецтва на Донеччині"
розповідається про твори монументального мистецтва, які створила група
художників-однодумців з різних міст України, котрі працювали в Донецьку і
Маріуполі в 1965-67 роках. Мова йде про комплекс мозаїчних панно на
стінах донецької школи №5, панно «Жінка-птаха» з крамниці «Рубін», панно
в маріупольському ресторані «Україна». Розкриті зміст цих творів та
мистецька концепція Григорія Синиці, за якою їх створювали. Віктор
Зарецький, Галина Зубченко, Алла Горська, Генадій Марченко і Григорій
Синиця були творцями національного напрямку в українському
монументальному мистецтві. З ними на окремих етапах працювали Олександр
Коровай, Іван Кулик, Василь Парахін, Григорій Пришедько, Борис Плаксій,
Надія Світлична.
Книжка розрахована на тих, хто цікавиться історією рідного краю та України.
Григорій Пришедько працював з Галиною Зубченко не на окремих етапах, а завжди, бо вони були чоловіком і жінкою. І все,що створено у Маріуполі до тьоті Галі не має ніякого відношення. Разом вони творили уже у Києві. А моя дядину, Галину Зубченко, знають краще лиш тому, що вона брала участь у дисидентському русі, була подругою Алли Горської і т.д. Головним же творцем їхнього тандему був дядя Гриша. Якщо Вас цікавить Творчість я готовий передати вам усі матеріали, які я маю. Це лише частина з тих, які після смерті Григорія Дмитровича відійшли до нашої сім"ї. Решта знаходиться у сімей інших сестер і брата, і ми їх вам надамо. З повагою , Олександр Турченко.
 
Мистецький форум » Богема » Розмови під кальян » Чи існує українське мистецтво? (Чи сучасне укр. м-во відоме за кордонами країни?)
  • Сторінка 2 з 2
  • «
  • 1
  • 2
Пошук: