Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 2024-04-19, 12:08 PM
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: Vladik_Kohne  
Мистецький форум » Богема » Розмови під кальян » Чи існує українське мистецтво? (Чи сучасне укр. м-во відоме за кордонами країни?)
Чи існує українське мистецтво?
BulletДата: Неділя, 2008-01-13, 2:21 AM | Повідомлення # 1
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
Рекомендую інтервью О. Ройтбурда про стан укр. суч. мистецтва

Дуже цікава точка зору людей, які відвідують цей сайт і форум.

Особливо зверніть увагу на коментарі.... Да, українські націоналісти максимально викрили себе...


 
СхіднякДата: П`ятниця, 2008-08-22, 2:08 AM | Повідомлення # 2
Шанувальник мистецтва
Група: Проверенные
Повідомлень: 53
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Дуже цікава точка зору людей, які відвідують цей сайт і форум. Особливо зверніть увагу на коментарі.... Да, українські націоналісти максимально викрили себе...
Я щось на "викривання" уваги не звернув, а оце сподобалось:
Quote
Я взагалі не дуже хочу коментувати ситуацію в сучасній Росії. Тому що це дуже неприємно, крах ще однієї ілюзії, що велика країна відразу може покінчити з традиціями рабства. Там все набагато серйозніше, чим ми думаємо, тому сьогодні, чим далі від Росії - тим краще.
Люди мистецтва помічають тревожні симптоми набагато раніше за оточуючих!


Показувати можна тільки зрячим.
Співати пісню - тільки тим, хто чує.
Даруй себе тому, хто буде вдячним,
Хто розуміє, любить і цінує._______ Омар Хайям (http://ukrart.lviv.ua/)
 
ognevaДата: Неділя, 2008-08-24, 10:18 PM | Повідомлення # 3
Шанувальник мистецтва
Група: Пользователи
Повідомлень: 24
Репутація: 0
Статус: Offline
Добридень, Buiiet! Загляньте до нас у Донецьк. Познайомлю зі справніми українськими мистецькими творами, за які творці поплатилися життям, тому що їхні твори світоглядні. Справжнє мистецтво завжди - національне, народне. А про яких націоналістів Ви згадуєте? Російських? Так нам, українцям, треба у них вчитись, як любити свою Батьківщину. Чи "буржуазних націоналістів", які віддали своє життя за вільну і незалежну Україну. Нам до них також далеко. Відчуваю, що твори класика теорії націоналізму росіянина Дмитра Донцова, який боровся за Україну, Ви не читали. Але це не є Ваша провина. Це наслідки ...
З повагою Л.О.
член НСМНМУ та НСЖУ
 
СхіднякДата: Четвер, 2008-08-28, 3:27 PM | Повідомлення # 4
Шанувальник мистецтва
Група: Проверенные
Повідомлень: 53
Репутація: 0
Статус: Offline
Приєднуюсь до запрошення Л.О. biggrin

Спробую зробити Ваше перебування на Донеччині приємним та інформативним, познайомити Вас з Вашими шанувальниками з інтернет спільноти.

Заодно мрію остаточно зруйнувати Ваші уявлення щодо "східняків"


Показувати можна тільки зрячим.
Співати пісню - тільки тим, хто чує.
Даруй себе тому, хто буде вдячним,
Хто розуміє, любить і цінує._______ Омар Хайям (http://ukrart.lviv.ua/)
 
BulletДата: Субота, 2008-08-30, 0:20 AM | Повідомлення # 5
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
Quote (ogneva)
Добридень, Buiiet! Загляньте до нас у Донецьк. Познайомлю зі справніми українськими мистецькими творами, за які творці поплатилися життям, тому що їхні твори світоглядні. Справжнє мистецтво завжди - національне, народне. А про яких націоналістів Ви згадуєте? Російських? Так нам, українцям, треба у них вчитись, як любити свою Батьківщину. Чи "буржуазних націоналістів", які віддали своє життя за вільну і незалежну Україну. Нам до них також далеко. Відчуваю, що твори класика теорії націоналізму росіянина Дмитра Донцова, який боровся за Україну, Ви не читали. Але це не є Ваша провина. Це наслідки ... З повагою Л.О. член НСМНМУ та НСЖУ

По-перше, шановна, прочитали би статтю - зрозуміли б про яких *націоналістів* я писала.
Менше до мене вишкіряйтесь. Це, як мінімум, неприємно.
Тим більше, стає абсолютно безтемним ваш подальший допис і звинувачення мене бозна в чому :)))))
До чого тут Донцов? Та і членство я ваше в усяких АБВГДейках не розумію. Якщо ви так дорожите своїм членством - роздрукуйте вашу аббревіатуру.
Наголошую тепер вам: це не місце для політичних дискусій. Це форум про мистецтво. І нехай би він був геть пустий, та не зводились би всі розмови до політики. ЦЕ ТУТ НІ ДО ЧОГО.


 
СхіднякДата: Понеділок, 2008-09-01, 0:21 AM | Повідомлення # 6
Шанувальник мистецтва
Група: Проверенные
Повідомлень: 53
Репутація: 0
Статус: Offline
Повертаючись до теми, повинен визнати, якщо ду-у-уже стисло, то перший коментар вичерпний!

Досить точним здається і цей: "...чувак хороший, но шибко бедный - ищет пиарчика недорогого. а журналистка - дурочка, ведется на понты и не имеет собственного мнения.
продавай картины..."

Досить безтактний підпис під картиною: "Найбільше від Ройтбурда "дісталось" Ющенку и Тимошенко".

Ну і що? Я, наприклад вважаю цю картину просто кон'юктурною. Чому взято венський вальс, якщо вже спробувати відзеркалити стосунки цих лідерів через бальні танці, то я б спробував передати це через танго. Але для цього як мінімум треба мати уяву, що саме відзеркалює кожен з танців, з картини видно, що художник просто пнеться до слави Герострата, чи, точніше, "Моські".

Навіть загальновідоме: "Інтелігенція у владі не представлена. Відповідно, потреба в культурі відсутня." не може примусити мене поважати пана Ройтбурда (та йому це і не потрібно).

Хто там з "великих" якось висловився: "Перший закон мистецтва - якщо тобі немає що казати, то краще мовчи!"

На мій погляд серія "Рибні пані", що колись промайнула в донецькій "Хаті", набагато цікавіша, а людей на кшталт пана Ройтбурда я колись називав "войовничою сірістю".

Днями мені забажалося згадати творчисть одного "російського поета".

Игорь Губерман:
Не верю в разум коллективный с его соборной головой:
в ней правит бал дурак активный или мерзавец волевой.

Хто хоче подивитись, що з того вийшло, вам сюди http://www.forum.poshtovh.org.ua/index.php?topic=204.0 (пост №8)


Показувати можна тільки зрячим.
Співати пісню - тільки тим, хто чує.
Даруй себе тому, хто буде вдячним,
Хто розуміє, любить і цінує._______ Омар Хайям (http://ukrart.lviv.ua/)
 
ognevaДата: Четвер, 2008-09-04, 1:44 AM | Повідомлення # 7
Шанувальник мистецтва
Група: Пользователи
Повідомлень: 24
Репутація: 0
Статус: Offline
1. Член НСМНМУ означає членство у Всеукраїнській Національній спілці майстрів народного мистецтва України.
2. Член НСЖУ означає членство у Всеукраїнській Національній спілці журналістів України.
Для вступу до кожної з цих спілок недостатньо заяви. Треба мати ще й певні підстави.

У останньому Всеукраїнському конкурсі вишитого рушника я стала лауреатом у номінації відродження традиційного народного мистецтва.

Освіта - фізик. Викладач вищої школи. Хоббі: традиційна народна вишивка, журналістика. Маю друковані твори з мистецтва.

Сваритися не збираюся ні з ким. З трьох методів вирішення спірних питань - силою рук, силою голоса (образ), силою розума - обираю останнє. Надаю перевагу миротворцям, а не правдоборцям.

Зі статтею Ройбурда ознайомлюсь. Якщо буде про що говорити - висловлю свою думку.

Але до тлумачення слів ставлюсь прискіпливо. У даному випадку - "націоналісти". Такі вже фізики.
З повагою. Л.О.

Додано (2008-09-04, 1:44 Am)
---------------------------------------------
Ройбурд звернув увагу на нищення укр. еліти. От тільки поза увагою лишилось, що знищити не вдалося.

Дійсно, останнє тисячоліття в історії України відоме неймовірними зусиллями нищення будь-яких проявів “українства”. Але воно витикалось в кожнім поколінні, поставало і поставатиме й надалі. Окрім збереження мови, пісень, обрядів, матеріальної культури тощо, зберігся також спільний для українців спосіб мислення, спільні риси характеру, а звідси – й однакова поведінка за певних умов. Пошуку витоків того незнищенного “українства” присвятила свої наукові дослідження Надія Денисюк.
Після тривалого аналізу цілком конкретних проявів “українства” Н. Денисюк прийшла до висновку, що вони (прояви) лежать на рівні підсвідомості, передаються від діда-прадіда, незалежно від того, яке насьогодні “начальство”. Це означає, що українські національні риси формувались за умов дуже тривалої (понад сотню поколінь) і дуже жорстокої організації суспільства. Таке впорядковане, яким було праукраїнське суспільство 4500 років тому, навряд чи здатна зробити зараз будь-яка держава. Цей період української історії має назву “трипільської культури” завдяки місту Трипіллю під Києвом, де речові докази його існування знайшов археолог Вінокентій Хвойка.
Надія Денисюк аналізувала згаданий період під кутом зору соціології, теорії релігії, використовуючи інформацію з історії, археології, географії, етнографії, психології, інформатики та інших наук. Вона намагалася створити “інформативну систему понять, за якою можна було б читати тексти поза нашими знаннями.” Їй таки вдалось отримати систему кодування усної мови чи то пак, – письмо праукраїнців. Нажаль, Надія Денисюк пішла з життя, незавершивши свою працю. Залишились журнальні статті та книга “Праукраїнська цивілізація”, де описано лише загальні риси системи кодування праукраїнської мови.
<...>
Цікаво, що праукраїнську цивілізацію в ІІІ тисячолітті до н.е. очолювали жінки. Киви (киві), кими, деми розподіляли між собою сфери накопичених знань. Кими відали водну стихію, деми – різні технології, киви – гуманітарні речі: медицину, астрономію, астрологію, філологію тощо. Проте їх об’єднували спільна царина – рідне суспільство та спільна мета – зробити своє суспільство, свою націю якомога досконалішою, тобто якнайкраще пристосованою жити в гармонії з довкіллям і між собою. Практично це здійснювали через життєво необхідні обряди і правила поведінки, від яких не міг відступити ніхто, бо це означало зраду вірі.
Український етнос глибоко всотав традиції матріархату, ревно зберігав їх всі ці тисячоліття, вони стали для українців природними. І завдяки цьому вдалося відкрити прадавнє Слово (вузір-козир), зміст якого пояснив причину незнищенності “українства”.
24.10.07 "Донеччина" № 90, 4 грудня 2007

 
BulletДата: П`ятниця, 2008-09-05, 1:12 PM | Повідомлення # 8
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
Quote (ogneva)
Сваритися не збираюся ні з ким. З трьох методів вирішення спірних питань - силою рук, силою голоса (образ), силою розума - обираю останнє. Надаю перевагу миротворцям, а не правдоборцям.

Мушу перепросити у вас. Мені ваші допсии видались крайньо агресивними.

Quote (ogneva)
Зі статтею Ройбурда ознайомлюсь. Якщо буде про що говорити - висловлю свою думку. Але до тлумачення слів ставлюсь прискіпливо. У даному випадку - "націоналісти". Такі вже фізики.

Власне, аби судити про моє ТУТ вжите слово *націоналісти*, треба було б прочитати коментарі до статті Ройдбурда.... На мій погляд, то дописи людей, які або спеціально найняті для спаклюження образу патріота, або і насправді люди, що називають себе націоналістами, такі вузько обмежені, бо надто часто трапляються прикрі випадки з подібними образами творчих людей у їх бік (наприклад, ло чого тут той факт, що художник - жид? Ну я теж не дуже люблю жидів, але ж цей лишився в Україні, заробляє і витрачає гроші ТУТ, заробляє нагороди і титули як УКРАЇНСЬКИй, а не ізраїльськмй художник і так далі).

З.І. Приємно, що ви така визначна людина, стількинагород. регалій smile Вітаю. Сподіваюсь, то додало вам приємності в житті.


 
ognevaДата: Неділя, 2008-09-07, 9:07 PM | Повідомлення # 9
Шанувальник мистецтва
Група: Пользователи
Повідомлень: 24
Репутація: 0
Статус: Offline
Дякую. Але не заради нагород я це робила. Так вимагала справа, якою я займаюсь. Щоб мати право поставити підпис, чи вирішити деякі питання, мені треба було стати членом творчої мистецької спілки. А журналісти, які брали інтерв"ю, завжди перекручують на свій лад. От і стала сама писати. Дається мені це не так вже просто. Вам про це написала не заради вивищення, а заради того, що у чомусь можу порадити. Хотілося і про майстрів написати. І про вишивку. Та часу не вистачає на все. Може додам розповідь про "Вузір-козир" (точніше додам те, що у попередньому тексті позначено так <...>.
А справа, що вимагає стільки зусиль це - збереження нашої культурної спадщини. Конкретно: мозаїк, створених у Донецьку у 1965-67 рр. видатними митцями, яких вже немає на цьому світі. А економічні відносини такі в країні, що нічого святого не існує. При зустрічі подарую останню книжку : "Перлини українського монументального мистецтва на Донеччині".
З повагою. Л.О.
 
СхіднякДата: Неділя, 2008-09-07, 10:59 PM | Повідомлення # 10
Шанувальник мистецтва
Група: Проверенные
Повідомлень: 53
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (Bullet)
...дописи людей, які або спеціально найняті для спаклюження образу патріота...
Саме так! Саме так!!!! Шановна пані, давайте обговоримо цю гіпотезу у відповідному місці, наприклад на форумі "Поштовху" (http://www.forum.poshtovh.org.ua/), або почитайте мої пости у "Хаті" (hatanm.org.ua) тільки беріть дописи часів дискусії з Зігфрідом та раніше, бо далі пішов відвертий "стьоб" з спроб одного не досить вихованого адміна оголосите себе Богом, Героєм та Гераклою в одному стакані. Але я вже покинув ті дурниці і збираюсь знову повернутись до традиційної поведінки. Хіба що більше часу приділятиму Вашому сайту - тут дійсно багато цікавого для мене biggrin


Показувати можна тільки зрячим.
Співати пісню - тільки тим, хто чує.
Даруй себе тому, хто буде вдячним,
Хто розуміє, любить і цінує._______ Омар Хайям (http://ukrart.lviv.ua/)
 
ognevaДата: Неділя, 2008-09-14, 8:43 PM | Повідомлення # 11
Шанувальник мистецтва
Група: Пользователи
Повідомлень: 24
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (Східняк)
...дописи людей, які або спеціально найняті для спаклюження образу патріота...

Так. Погоджуюсь.

Знаєте, тут на Сході, мене одного разу віднесли до мафіозі. А коли попросили уточнити чому, відповідь була: "разговаривает по-украински". Думаю, що вони не гідні уваги. Хай їм грець.

Давайте краще про українське мистецтво. Воно було , є і буде. Цікаву розповідь прочитала у Ксенофонта Сосенка, про укр. вишивку. Він збирав зразки старовинних орнаментів на Тернопільщині. Роботу не встиг закінчити. Почалась Перша Світова війна. Він був на фронті. По поверненні не знайшов свої рукописи, не залишилось живої жодної майстрині, село згоріло, а з ним і всі речі. Пройшло кілька років. У новому селі молоді жінки почали вишивати. Малюнки творили самі. К. Сосенко говорить, що народжувались саме ті, старовинні орнаменти. І він робить висновок, що закони нац. мистецтва в нас у генах. Л.О.

 
BulletДата: Понеділок, 2008-09-15, 6:07 PM | Повідомлення # 12
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
хто в ліс, хто по дрова....

 
ognevaДата: Вівторок, 2008-09-16, 0:11 AM | Повідомлення # 13
Шанувальник мистецтва
Група: Пользователи
Повідомлень: 24
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (Bullet)
хто в ліс, хто по дрова....

У-У-У-У! Спробую відгадати про що Ви, пояснивши хід своїх думок.

Перша фраза: погоджуюсь з тим , що провокаційні випади паплюжать образ патріота.

Друга фраза: говориш українською значит націоналіст, а націоналіст значит бандит ( або мафіозі). Тобто у кожного свої критерії визначення поняття "націоналіст".

Третя фраза (про вишивку): продовження думки про незнищенність українства. А по пану Р. нас знищили.

Наче ж ми говоримо про те, чи існує укр.мистецтво? Так . Існує. Випадок, про який розповів Ксенофонт Сосенко - підтвердження тому. З повагою Л.О.

 
СхіднякДата: Вівторок, 2008-11-18, 4:17 PM | Повідомлення # 14
Шанувальник мистецтва
Група: Проверенные
Повідомлень: 53
Репутація: 0
Статус: Offline
Про інтелектуальну власність продавця на твори Заливахи - чули?

• Донеччина • Суспільство •

Майдан-ІНФОРМ: 14-11-2008 08:49 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1226645347.html

Наприкінці 2007 року двоє ентузіастів у Дружківці купили у торговця художніми цінністями вітраж роботи знаменитого Опанаса Заливахи, про якого багато друкувалося на "Майдані" і подарували його Дружківському міському художньому музею. Музей був їм дуже вдячний. Про це написали газети. І все було б добре, але, але...

Продавець, прочитавши у газетах про цінність його вітража, вирішив, що здешевив. Він пішов у музей і став вимагати вітраж назад. Йому, звичайно ніхто нічого не віддав. Він звернувся у прокуратуру, але й там не змогли допомогти. Тоді він звернувся до суду і не дивлячись на те, що руки у нього ростуть не зовсім з того міста, що у покійного Заливахи, заявив, що він є автором того вітража і знехтувана його інтелектуальна власність.

І от 17 листопада відбудеться судове засідання, де буде розглядатись його позив. Ось такі нрави у Донецькій Дружківці. Готові за гривню у церкві зробити що завгодно.

Джерело: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1226645347.html

Коментар:
1) Йдеться про культурну спадщину колеги Али Горської.

2) Якщо продавець ствержує, що він продав власні твори під виглядом творів Заливахи, то він повинен нести відповідальність за шахрайство, підробку і відшкодувати моральні та матеріальні збитки, а також всі судові витрати всім сторонам процесу.


Показувати можна тільки зрячим.
Співати пісню - тільки тим, хто чує.
Даруй себе тому, хто буде вдячним,
Хто розуміє, любить і цінує._______ Омар Хайям (http://ukrart.lviv.ua/)
 
BulletДата: Субота, 2008-12-06, 4:29 PM | Повідомлення # 15
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
відійшли від теми настільки далеко, що точно - українського мистецтва не існує... Бо навіть говорити про нього - не вмієте.

 
Мистецький форум » Богема » Розмови під кальян » Чи існує українське мистецтво? (Чи сучасне укр. м-во відоме за кордонами країни?)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук: