Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 2024-03-29, 5:04 AM
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Мистецький форум » Мистецтво нашого часу » Декоративно-ужиткове мистецтво » Збірка орнаментів на українські вишиванки
Збірка орнаментів на українські вишиванки
uartДата: Субота, 2005-12-17, 2:29 AM | Повідомлення # 1
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 138
Репутація: 5
Статус: Offline
http://www.sot.hotmail.ru/1/uzor01.htm - тут перші 18 лінійних рисунків.

Кому що потрібно - дописуйте.

 
ГістьДата: Четвер, 2006-02-02, 8:18 PM | Повідомлення # 2
Група: Гости





о. класно. smile
 
uartДата: Понеділок, 2006-02-13, 0:36 AM | Повідомлення # 3
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 138
Репутація: 5
Статус: Offline
http://ukrart.blogspot.com/ нова порція орнаментів для вишиванок
 
СлавуткаДата: Середа, 2006-05-31, 5:22 AM | Повідомлення # 4
Гість
Група: Проверенные
Повідомлень: 8
Репутація: 1
Статус: Offline
Супер, дякую!!! biggrin happy Мені дуже знадобиться!!! =)) Хоча в мене є ВЕЛИКА книга по українському ходожньому вишиванню (бабуся дарувала, коли мені було 4 рочки), але й намагаюся збирати ще орнаменти!!! =) cool wink

(...до речі, першій лінк не працює cry sad )


Б'є життя через край!!!
 
BulletДата: Вівторок, 2006-06-06, 8:47 PM | Повідомлення # 5
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
так, не працює. Виправимо. Переллємо на інший.. а той старий викинемо. Дякую.

 
dzvinka19Дата: Середа, 2008-01-23, 1:50 AM | Повідомлення # 6
Гість
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
мені дуже потрібна ваша допомога. я хочу вишити свому хлопцю вишиванку, але я зовсім не вмію малювати викрійки cry . допоможіть мені будь ласка. Мо в кого є ? а бо хтось згоден допомогти заробивши на цьому гроші. буду рада хоч якимсь пропозиціям. sad

Добавлено (2008-01-23, 1:50 Am)
---------------------------------------------
буду дууууууууже вдячна

 
BulletДата: Четвер, 2008-01-24, 11:44 AM | Повідомлення # 7
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
dzvinka19, найкраще купіть журнал Бурда для чоловіків, знайдіть максимально вільного крою сорочку, зміряйте свого чоловіка, зніміть викройку, розкройте, вишийте, зметайте, приміряйте, зшийте і насолоджуйтесь життям...

якщо все-таки хочете проблем на свою голову, то ласкаво прошу сюди:
http://vyshyvanka.ucoz.ru/_ph/24/2/703201126.jpg

http://vyshyvanka.ucoz.ru/_ph/24/2/86641505.jpg

(http://vyshyvanka.ucoz.ru/photo/6)

але моя вам порада: якщо ви ніколи цього неробили раніше, не псуйте собі нерви і вишивання... вишийте по готовій вийкройці з журналів, подібних *Бурді*..


 
СхіднякДата: Субота, 2008-08-16, 5:51 PM | Повідомлення # 8
Шанувальник мистецтва
Група: Проверенные
Повідомлень: 53
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (dzvinka19)
мені дуже потрібна ваша допомога. я хочу вишити свому хлопцю вишиванку, але я зовсім не вмію малювати викрійки . допоможіть мені будь ласка. Мо в кого є ? а бо хтось згоден допомогти заробивши на цьому гроші. буду рада хоч якимсь пропозиціям
В центрі міста Донецька на вул Університетській (метрів 150 за спиною пам'ятника Т.Г.Шевченко) є магазин "Українській сувенір" (Тільки недавно нарешті написали назву українськими літерами).

Там знайдете креслення викройки, малюнки вишивки по 5 грн, футболки по 80 грн, сорочки-вишиванки по 300-600 грн

Зупинка тролейбуса по університетській "Облвиконком" або "Держадміністрація", або вул Орєшкова (йдеться про одну зупинку), по вул Артема (був такий червоний сепаратист на кшталт абхазьких лідерів) зупинка "Обласна бібліотека" (червоні кхмери досі зовуть її "бібліотека Крупської")

Анекдот в тему:
Кондукторша тролейбуса, свідомість якої освітою не спотворена, голосно оголошує:

- Астанофка Крупскава!!!

- А хто такий був Крупський? - цікавиться дядько з села.

- А хто його знає, вана пам'ятник стоїть! - тицькає рукою у бік Т.Г.Шевченка.

Переповнений тролейбус "ловить кайф"...


Показувати можна тільки зрячим.
Співати пісню - тільки тим, хто чує.
Даруй себе тому, хто буде вдячним,
Хто розуміє, любить і цінує._______ Омар Хайям (http://ukrart.lviv.ua/)


Повідомлення відредагував Східняк - Субота, 2008-08-16, 5:53 PM
 
BulletДата: Середа, 2008-08-20, 9:02 PM | Повідомлення # 9
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
Quote (Східняк)
Анекдот в тему: Кондукторша тролейбуса, свідомість якої освітою не спотворена, голосно оголошує: - Астанофка Крупскава!!! - А хто такий був Крупський? - цікавиться дядько з села. - А хто його знає, вана пам'ятник стоїть! - тицькає рукою у бік Т.Г.Шевченка. Переповнений тролейбус "ловить кайф"...

biggrin biggrin biggrin


 
ognevaДата: Неділя, 2008-08-24, 6:43 AM | Повідомлення # 10
Шанувальник мистецтва
Група: Пользователи
Повідомлень: 24
Репутація: 0
Статус: Offline
Шановний пане Східняк!
Дякую, що привернули мою увагу до сайту з розмовою про вишивку. Добре, що молодь зацікавилася вишивкою. Але…

На одному пісенному фестивалі я бачила на спині сценічної чоловічої свити вишите зображення Великої Матері, більш відоме як Рожаниця. Зміст цього зображення відомий. На ньому правдоподібно змальовано процес виходу дитини з материнського лона. Подібні орнаменти доречні на подушках, або жіночій сорочці, бо в них вкладено побажання щасливого завершення пологів. Чи вдягнув би чоловік ту свиту, якби знав, що на ній зображено? Відмовився б він і від сорочки, з орнаментом, що не відповідає його віку, сімейному стану.

Подібні випадки трапляються, на жаль, і з дівочими сорочками, коли їх орнаментовано за правилами парубоцьких сорочок, або одружених жінок. Тут – одна-єдина порада: не чіпай того, чого не знаєш. Існують готові зразки, музейні і приватні колекції. Бери і використовуй. Але, якщо зразки – повоєнні, то нема гарантії відсутності прикрих помилок: поєднання різних стилів (еклектика) та часткова емансипація жіночої та фемінізація чоловічої сорочок.
Знання про те, як оздоблювати чоловічу, парубоцьку, хлоп'ячу, а як – жіночу, дівочу, весільну сорочки традиційно передавалося від матері до дочки. Тому до середини ХХ ст. не існувало питання чоловічих і жіночих узорів та правил їх розміщення на сорочці. Кожна жінка була фахівцем у цій галузі.

Бачу, що серед відвідувачів сайту таких немає. Інакше не пропонували б вишивати на сорочках орнаменти серветок, або рушників. Та й для рушників орнаменти серветок не підходять. Окрім того не всі орнаменти є наші. Деякі – чеські, щоправда іноді у нас їх друкували, не вказуючи походження.

Достатньо погортати часописи чеські, німецькі, польські за минулі роки (18-20 століття) та подивитися на обгортки парфумів і мила фірм Брокар, СІУ, Рале (кінець 19 ст. початок 20-го) і порівняти з тим, що пропонують "панни", то можна зрозуміти, чому на початку минулого століття Олена Косач (Пчілка) та науковці Полтавського музею криком кричали: "Рятуйте!" Вони були праві!!!

Почитала як Вас приструнили. То стосовно того, чи можна поєднувати розмову про вишивку з розмовою про національні болі, скажу наступне: вишивка в Україні має не тільки ритуальне та декоративне призначення. Вона для українців ще є ознакою національної свідомості та людської гідності. Я про це вже писала у "Колядування за ґратами". А свідомість і гідність виховуються. Тільки вишивати для цього не достатньо. Отож тому і тиражується "брокар".

Хотіла я зареєструватись на цьому сайті, та не знаю як відповісти про свою стать, адже я – не "пан", і вже давно – не "панна", а реєстрація "пань" не передбачена.
Проте, мене зацікавила тема сучасного українського одягу. Але я б відокремила одяг для ділових зустрічей від естрадного. Це співпадає з темою моєї книги «Історія України у вишивуі, де я подаю орнаменти сорочок та рушників, пов’язаних з іменами історичних осіб: Богдан Хмельницький. Павло Полуботко, Олекса Довбуш (VIIст.), Леся Українка, Євген Коновалець, Олекса Тихий, Василь Стус, Алла Горська, Вячеслав Чорновіл…»

З повагою Л.О.
22.08.2008

Додано (2008-08-24, 6:27 Am)
---------------------------------------------
Добридень!
Хочу:
1. Виправити помилки у тексті попереднього повідомлення:
а) "Історія України у вишивці"
б) Б. Хмельницький, П. Полуботко, Л.Українка ( 17 ст.)

2. Пояснити:
"Вячеслав" пишеться без апострофа, якщо мова йде про Чорновола.

3. Подякувати за цікаву підбірку одягу зі "скринь" К.Ющенко та Ю.Тимошенко.

4. Надати інформацію:
Нитками блакитного кольору вишивали одяг тільки "на піст". Тому, коли дівчина виходила у звичайні дні у такій сорчці, то про неї казали: "Пісна дівка". Це - стосовно блузки Р.Богатирьової.

З повагою Л.О. 24.08.08 Донецьк

Додано (2008-08-24, 6:43 Am)
---------------------------------------------
Стосовно віку орнаменту на рушникові, що вишивала Л.Українка я не помилилась! "Добушевий орнамент" так називають орнамент, присвячений Олексі Довбушу - також старовинний. Л.О.

Повідомлення відредагував ogneva - Субота, 2008-08-23, 12:27 PM
 
BulletДата: Субота, 2008-08-30, 0:58 AM | Повідомлення # 11
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
Quote (ogneva)
Почитала як Вас приструнили

Поясніть, про що ви?

Quote (ogneva)
Додано (2008-08-24, 6:27 Am)---------------------------------------------Добридень! Хочу: 1. Виправити помилки у тексті попереднього повідомлення:

Не знайшла, про яке ПОПЕРЕДНЄ ваше повідомлення ви говорите.

І взагалі я слабо розумію, до кого звернений ваш останній допис. Я в ваших дописах все більше вбачаю приструнення мене особисто. В чому проблема, шановна?
Якщо ви є авторкою таких чудових праць, які вказуєте, до чого стільки агресії в ваших дописах? НАБРИДЛО ОЦЕ ДО НЕСТЕРПУ!. Робиш щось, намагєшся робити - що можеш, але ж ні, з"являються персонажі, які обов"язково воліють втерти писком у щось.

І не додовбуйтесь до ресєтраційних статевих данних. Які вказані, такі і вказані. У нас , людей, в принципі, дві статі. Якщо ви пані, а не панна, - то не варто усьому світові розповідати про це. Хотіли би зареєструватись, то зареєструвались би як панна, а хоч би і пан - яка велика різниця, якщо маєш ЩО донести людям?


 
ognevaДата: Понеділок, 2008-09-01, 9:39 PM | Повідомлення # 12
Шанувальник мистецтва
Група: Пользователи
Повідомлень: 24
Репутація: 0
Статус: Offline
Майстер.В калюжі можна побачити бруд, а можна -сонце і зорі.

Не плутайте біль з агресією.

А про реєстрацію зверталась я до Східняка, то й говорила жартуючи, бо знаю, що він зрозуміє. На жаль мені вже стільки років (!!!). Не про статтеві ознаки йшла мова.

А може б Ви все ж таки звернули увагу на зміст. Бо мова йде про серьйозні речі: народне МИСТЕЦТВО.

Дуже сумно, що Ви не хочете чути їхших. Уявляю, як Вам важко. Співчуваю (без іронії).

А справу Ви почали гарну. Хотіла допомогти Вам.

З повагою Л.О.

 
BulletДата: П`ятниця, 2008-09-05, 2:24 PM | Повідомлення # 13
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
Quote (ogneva)
Дуже сумно, що Ви не хочете чути їхших. Уявляю, як Вам важко. Співчуваю (без іронії)

Можливо тому, що було забагато до вас дописувачів, що ганьбили це місце в мережі?

Quote (ogneva)
А справу Ви почали гарну. Хотіла допомогти Вам.

Так я ж тільки ЗА. Яким чином? Допомагайте, лише дякуватиму.


 
ognevaДата: Неділя, 2008-09-14, 8:03 PM | Повідомлення # 14
Шанувальник мистецтва
Група: Пользователи
Повідомлень: 24
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Так я ж тільки ЗА. Яким чином?

1. Запрошувати до участі у виставках (тобто реклама)
2. Дописами (інформаційними). Особливо стосовно орнаментів. Трохи тямлю.
3. Зауваженнями, можливо, іноді не солодкими (не вмію), але без "дулі в кішені".
Та й самій чомусь повчитись.

Графіка Ваша чудова. Дещо роздрукувала собі, а саме: Коляду, Ладу, Дану. Не погано було б показати їх "східнякам".
Шануймося, бо ми того варті! Л.О.

 
BulletДата: Середа, 2009-07-22, 2:06 AM | Повідомлення # 15
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
Quote (Східняк)
А хто більш докладно розповість про традиції використання рушників замість прапорів?

я не проти реклами вашого форума smile
А викорситання рушників - дійсно дивне для мене... піду почитаю...


 
Мистецький форум » Мистецтво нашого часу » Декоративно-ужиткове мистецтво » Збірка орнаментів на українські вишиванки
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук: