Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 2024-03-29, 1:51 PM
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Мистецький форум » Мистецтво нашого часу » Сучасне мистецтво » Сучасне мистецтво-світогляд... (Андуграунд, постмодернізм і т.п.)
Сучасне мистецтво-світогляд...
ЛесикДата: Неділя, 2005-12-11, 10:23 PM | Повідомлення # 1
Гість
Група: Проверенные
Повідомлень: 7
Репутація: 0
Статус: Offline
Я от хочу зразуміти нарешті, які є напрямки у сучасному мистецві (у контексті сввітогляду). Напрям філософії сучасності... Що таке постмодернізм, андеграунд у прояві... Ну і щось типу того. Який світогляд зараз...
 
uartДата: Неділя, 2005-12-11, 11:05 PM | Повідомлення # 2
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 138
Репутація: 5
Статус: Offline
На мою упереджену думку зараз в українськім мистецтві панує такий собі гельманівській рух... Всі захоплені спогляданням плям і ліній... відбитками кроків випадкових пішоходів.. витлумаченням високої філософії пустоти нашого часу..
Мені здається (але це і видно з багатьох робіт сучасних (контемпорері) художників), що в наш час школа не має значення.. Для того, щоб бути "на гребні" в наш час не потрібно довго штудіювати гіпси і оголені торси, як в часи Мікельанджело..
Достатньо знайти спонсора і виставитись в галереях сучасного мистецтва..
Ахтунг! Піар контемпорері арту!
Марат Гельман

Але (минаючи власну упередженість), вважаю, що будь-який твір має право на існування : ).
Кінець кінців, можливо це виключно я його не розумію : )

 
BulletДата: Понеділок, 2005-12-12, 0:30 AM | Повідомлення # 3
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
Розмова в асі наштовхнула на думку викласти своє бачення цього питання саме тут.
Ти, Лесику, все ще сприймаєш художні твори, яке доступні для розуміння непідготованої людини.
Таке можливо виключно в реалістичному жанрі. І то, будь-яка сюжетна сцена буде незрозумілою без вивчення сюжету...

А сучасне мистецтво взагалі зняло з себе будь-які обов"язки перед глядачем.

Згадаємо Казіміра Малєвіча: Він не малював квадратів чи овалів. Навпаки, він малював КОЛІР!.. А нас всі шкільні роки навчали (з єхидною посмішкою) - що "Чорний квадрат" Малєвіча можна вішати будь-якою стороною.. А він же - навіть не чорний!

Я не мистецтвознавець, не сприймай мої дописи, як думку останньої інстанції, але мені здається, що СУЧАСНЕ мистецтво почалося з футуризму... Кандінскій, той самий Малєвіч... Митець відійшов від необхідності зображувати об'єкт - як героя картини. Так з"явилось безпредметне мистецтво. Головним в картині не облов"язково має бути об'єкт. Це може ьути колір, лінія, точка, це може взагалі бути якась формальна композиція (приклад: колажі 20-30 -хх рр)

Так як мистецтво вивільнило собі руки безпредметністю, - то чом би не погратись?
Сюрреалізм, наприклад, взагалі не мав за мету споглядання картини - радше споглядання підсвідомості художника на полотні.
А от був такий собі Джексон Поллок (десь 40-ві роки, Америка) заснував такий собі "живопис дії": свої картини вн писав або перекатуванням власного тіла по полотну, або розляпував фарбу з відра, або розбризкував її з прензля.. Він взагалі відмовився від якоїсь фігуративності і став відомим в мистецтві своїм нахабним вимгуком "натура - це Я!"..
Все це до чого - зараз для споглядання "сучасного" мистецтва потрібно бути непогано підкованим ....
На мою думку, сучасне мистецтво є недоступним для звичайного глядача.
Скоро художник скаже: "Чхав я на глядача!"...

З іншого боку, ряд інсталяцій розрахований виключно на сприйняття їх пересічним глядачем.. Важко охопити все .. Всякі там перфоманси (інтегровані одна в одну різні галузі чи то *жанри* мистецтва...)

- Mike Kelley. Фрагмент інсталяції. 1992 (Кельн).
(Дивитись ТУТ

Щоб виправдати цей потік слів назвою форуму (українське таки мистецтво..нє?:) ), пошукаємо цікавих представників сучасного м-ва в Україні:

Сучасне українське мистецтво



 
Vladik_KohneДата: Понеділок, 2005-12-12, 6:02 PM | Повідомлення # 4
прідурак со стажем :)
Група: Модераторы
Повідомлень: 18
Репутація: 4
Статус: Offline
Сучасне мистецтво не несе загальної філософії, просто хтось захотів вийти за межі, хтось(тобто власне митець) мріє бути незалежним від чийогось світогляду, він бачить так як бачить, малює як малює, пише як пише, хтось бачить щось, хтось нічого нге бачить - справа смаку. Так сучасне мистецтво саме справа смаку

Скоро будем пити,
Скоро буде марно.
Алкоголь як мито,
Алкоголь - так гарно.

Три відра паперу,
Два вагони пива.
Залишки еклеру.
Алкоголь...красиво.

 
КонваліяДата: Вівторок, 2005-12-13, 0:11 AM | Повідомлення # 5
Гість
Група: Проверенные
Повідомлень: 1
Репутація: 1
Статус: Offline
Не належу ані до митців, ані до глибоких поціновувачів мистецтва, тим більше, сучасного. Сприймаю його, радше, інтуїтивно.
НМД, в сучасного мистецтва один бог і водночас гасло - "ЦИНІЗМ". Оце й сумно.
Звісно, є винятки, але вони рідкісні.


Повідомлення відредагував Конвалія - Вівторок, 2005-12-13, 0:14 AM
 
uartДата: Неділя, 2005-12-18, 2:04 PM | Повідомлення # 6
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 138
Репутація: 5
Статус: Offline
Vladik_Kohne,
Quote
Так сучасне мистецтво саме справа смаку

Це ти сам придумав? Дуже влучно сказав!!

 
Vladik_KohneДата: Неділя, 2005-12-18, 2:08 PM | Повідомлення # 7
прідурак со стажем :)
Група: Модераторы
Повідомлень: 18
Репутація: 4
Статус: Offline
ТАк абсолютно сам придумав...ОТ КАКОЙ Я УМНИЙ

Скоро будем пити,
Скоро буде марно.
Алкоголь як мито,
Алкоголь - так гарно.

Три відра паперу,
Два вагони пива.
Залишки еклеру.
Алкоголь...красиво.

 
bridgeurДата: Неділя, 2005-12-18, 2:28 PM | Повідомлення # 8
Універсальний магмоїд
Група: Проверенные
Повідомлень: 18
Репутація: 3
Статус: Offline
А я от таке придумав щодо мистецтва як справи смаку.
Нині (на т.зв. Заході - десь так починаючи з 1960-х) кількість митців як в абсолютному, так і у відносному вимірі, значно вища, ніж будь-коли. Тому тут знаходиться місце і для смаків різних, і для несмаків, і для чого завгодно. А якщо додати, що мова про творчість як про засіб фізичного виживання заходить не так вже й часто, то ізгаляюцця, хто як може smile
 
uartДата: Неділя, 2005-12-18, 2:39 PM | Повідомлення # 9
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 138
Репутація: 5
Статус: Offline
bridgeur,
Щодо ізголянь - погоджуюсь: )
Але тепер аж цікаво стало: звідки воно взялось (теоретично - історично) оте знущання з реалізму: ). Нє, ну ясно: імпресіонізм і вес таке.. але треба буде книжечок почитати...
 
bridgeurДата: Неділя, 2005-12-18, 2:54 PM | Повідомлення # 10
Універсальний магмоїд
Група: Проверенные
Повідомлень: 18
Репутація: 3
Статус: Offline
А я хіба книжки читав!? (Ну може півтори якісь). Не один же Влад тут такий умний happy . Просто, як вчить нас діалектика і лічно таваріщ Гегель, кількість обов’язково переходить в якість. Мистецтво в своєму ізгалянні повинно заповнювати всі закутки і ніші, які тільки відкриваються в розбурханих мізках його носіїв.
Не знаю, як там теоретично й історично, але практично спитай такого: “І що це ти там утнув? Де ж реалізм і натуралізм”. Він відразу ж відповість: “А я так бачу! Це моя принципова авторська позиція, а за реалізмом – до когось іншого.”
 
ЛесикДата: Неділя, 2005-12-18, 9:18 PM | Повідомлення # 11
Гість
Група: Проверенные
Повідомлень: 7
Репутація: 0
Статус: Offline
А мені здається, що нині розквіт несмаку. Митці стали рабами своєї "свободи".
 
BulletДата: Понеділок, 2005-12-19, 0:29 AM | Повідомлення # 12
Майстер
Група: Администраторы
Повідомлень: 366
Репутація: 6
Статус: Offline
bridgeur,
щодо "я так бачу" - так відповість хіба що олух якийсь )) чи геть целений максималіст... Ну, ми ж типу дорослі люди і звикли при потребі пояснювати свої вчинки?: )

Лесик,
розквіт несмаку саме з причини дуже ненажерного апетиту до такого "мистецтва" у покупців мистеціького товару, якщо можна так то назвати : )


 
bridgeurДата: Понеділок, 2005-12-19, 0:43 AM | Повідомлення # 13
Універсальний магмоїд
Група: Проверенные
Повідомлень: 18
Репутація: 3
Статус: Offline
Bullet
Так це ж я про тих, хто знущається з реалізму. А дорослі люди не знущаються, вони просто творять по-іншому biggrin
 
ЧугайстрДата: Вівторок, 2007-02-13, 0:56 AM | Повідомлення # 14
Студент
Група: Модераторы
Повідомлень: 216
Репутація: 1
Статус: Offline
Стосовно постмодернізму (наскільки я памятаю, саме з цього тема починалася). Модернізм відмовився від врахування рівня пересічного глядача, та й взагалі глядача. Посмодернізм лишився в історії як мистецтво для митців. До нас все доходило, як завжди, років на 20 пізніше. Не став модернізм. Пройдіться по галереях сучарту. Без підготовки (в ліпшому випадку анотації) не розібратися. При чому заінтелектуалізованість виявляється не тільки в техніці, але й, а може ще більше в сюжетах, символіці творів. Досить часто використовується цитування творів попередників. Не пряме завуальоване. Стоп! Це якраз та межа де починається ПОСТмодернізм. Я маю на увазі завуальованість. Найхарактернішою рисою пост-му є двошаровість. Верхній шар, призначений для глядача, що сприймає твір більш безпосередньо (або, як тут вже згадувалось "інтуїтивно". хоча інтуіція часом і виводить на вірний шлях). Другий (прихований) шар може побачити людина з більш широким кругозором і вищим рівнем підготовленності. Цікавим є те, що така двошаровість з відомим рівнем цинізму використовується з метою такого собі підмигування "своїм" (читай "митцям/знавцям") через плече пересічних, і частенько не без іронії щодо останніх. І всі задоволені: пересічні wow отримують "гарий малюночок під колір шпалер", еліта отримує від пересічних засоби до існування, приц цьому, як кажуть японці, не втрачаючи обличчя, та ще й не рідко перекинуться глузливими, лише їм зрозумілими поглядами за спиню в покупця. wink Але кожен лишається задоволений і при своїх інтересах. По суті постмодернізм менш принциповий і більш ліберальний, в порівнянні з його предтечею, модернізмом.
ну..... це якщо коротко і схематично...

Обговорювати Андеграунд в історичному аспекті якось не випадає, оскільки, як на мене, це всього навсього одна з стадій розвитку будь-якої течії, що рано чи пізно перетворюється на мейнстрім.




Повідомлення відредагував Чугайстр - Вівторок, 2007-02-13, 1:01 AM
 
ОлівецьДата: Вівторок, 2007-02-13, 9:55 AM | Повідомлення # 15
Затятий критик ;)
Група: Проверенные
Повідомлень: 14
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (Чугайстр)
Пройдіться по галереях сучарту. Без підготовки (в ліпшому випадку анотації) не розібратися.

ви - за примітивізацію мистецтва? пєрєдвіжнікі і бла-ьла-ьла?:(


Все минає. І це мине.
 
Мистецький форум » Мистецтво нашого часу » Сучасне мистецтво » Сучасне мистецтво-світогляд... (Андуграунд, постмодернізм і т.п.)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук: